Lëkundjet gjatë natës, IGJEUM nxjerr të dhënat, si ka lëvizur magnituda

Lëkundjet gjatë natës, IGJEUM nxjerr të dhënat, si ka lëvizur magnituda

08:41, 02/12/2019

Pasdogitjet e termetit tragjik qe la 51 viktima dhe qindra te lenduar ne vend, kane vijuar edhe gjate nates qe sapo kaloi. 

Sipas Institutit te Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ne vend jane regjistruar nente lekundje termeti, per fat me magnitude qe ka ardhur ne ulje.

Lekundja me e fundit e regjistruar eshte ajo e ores 03:22 me epiqender ne zonën e Durresit, ne thellesi 13 km dhe me magnitude 2.4.

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco