Tirana e pikëlluar, qytetarët ndezin qirinj për viktimat e tërmeteve

Tirana e pikëlluar, qytetarët ndezin qirinj për viktimat e tërmeteve

08:39, 30/11/2019

Me qindra qytetarët të organizuar përmes rrjeteve sociale ndezën qirinj pranë heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu  si homazh për 50 viktimat nga tërmeti apokaliptik.

Mes tyre ishin edhe artistë, ku u vu re kantautori  Alban Skënderaj.

Lutjet dhe qirinjtë nuk munguan edhe dy ditë më parë, me shpresën për të pasur sa më pak jetë të marra nga kjo fatkeqësi.

Janë më shumë se 900 persona të tjerë që kanë marrë lëndime nga tërmeti i 26 nëntorit, ndërsa dëmet janë të konsiderueshme.Burimi: Ora News

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco