Katër tërmete goditën Shqipërinë gjatë natës, fuqia në rënie

Katër tërmete goditën Shqipërinë gjatë natës, fuqia në rënie

08:25, 30/11/2019

Edhe gjatë natës duke u gdhirë dita e fundit e nëntorit, u shënuan goditje të reja sizmike.

Instituti europian EMSC raporton se pati katër tërmete me magnitudë midis 2 dhe 3 ballë të shkallës Rihter. 

Thellësia e këtyre tërmeteve ishte nga 14 deri në 35 kilometra.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco