Pas Shqipërisë, tërmeti i fortë lëkund edhe vendin fqinj

Pas Shqipërisë, tërmeti i fortë lëkund edhe vendin fqinj

22:12, 29/11/2019

Pas një seri lëkundjesh sizmike që kanë goditur Shqipërinë ditët e fundit, para pak minutash një tërmet me magnitudë 4,5 ballë të shkallës rihter ka lëkundur shtetin fqinj, Greqinë.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 20 km në veri-perëndim të qytetit të Lamias dhe 171 km larg kryeqytetit Athinë.

Thellësia e lëkundjes ka qenë 80 km, ndërsa deri tani nuk ka raportime për dëme. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco