Detajet/ Pistoleta ishte përdorur në një vrasje, arrestohet shqiptari me mikun e tij

Detajet/ Pistoleta ishte përdorur në një vrasje, arrestohet shqiptari me mikun e tij

21:15, 29/11/2019

Një shqiptar dhe tre italianë u arrestuan nga policia italiane për trafik të armëve dhe zhvatje.

Policia e Trevizos ka sqaruar ndër të tjera se një nga pistoletat e sekuestruara është përdorur  në një vrasje në Venezia në vitin 2018.

Operacioni blitz u zhvillua mëngjesin e djeshme në provincën e Trevizos.

Gjatë operacionit u kapën 12 pistoleta dhe dy pushkë, që ishin vjedhur vite më parë.

                                                               

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco