Durrësi si qytet i bombarduar, gjysma e pallateve me probleme

Durrësi si qytet i bombarduar, gjysma e pallateve me probleme

08:50, 27/11/2019

“Durrësi duket si një qytet i bombarduar”. Kështu shkruan një gazetë greke për qytetin bregdetar, i goditur rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit.

Nga një verifikim paraprak, Bashkia e Durrësit thotë se janë 27 pallate të pabanueshme.

Megjithatë, më shumë se gjysma e pallateve në qytet, nuk ka rëndësi nëse janë ndërtime të reja apo të vjetra, kanë shfaqur dëmtime serioze.

Banorët e qytetit kanë braktisur shtëpitë dhe tashmë pritet një rivlerësim më serioz për të parë se në çfarë gjendje janë banesat në qytet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco