Pallatet në Thumanë ishin shpallur të pabanueshme

Pallatet në Thumanë ishin shpallur të pabanueshme

08:15, 27/11/2019

Dy nga tre pallatet e shembura në Thumanë ishin shpallur të pabanueshme.

Godinat ishin vlerësuar pas tërmetit të shtatorit dhe ishte arritur në përfundimin se nuk janë të banueshme.

Megjithatë banorët ishin lejuar të vazhdonin jetën me pretendimin se nuk ishte dëmtuar struktura e godinave.

Këtë fakt e kanë konfirmuar banorët e zonës, shkruan Panorama. Madje duke pasur këtë gjë në mendje, sapo ka ndodhur tërmeti, ata e dinin se ku duhej të shkonin për të ndihmuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku27/11/2019 10:11

Pallatet e shpallura të pabanueshme dhe njerëzit ishin lejuar të banonin.?! A ka mëndje perverse që mund të llogjikojë kështu? Presidenti i Republikës paralajmëroi qeverinë pir kllounat e saj e vunë në lojë, u tallën, në vend që të merreshin masa reale për ti dalë para katastrofës. Tërmeti erdhi dhe nuk u bë asnjëlloj ndërhyrje, përveçse vjedhjen e atyre pak fondeve për të "riparuar" shtëpitë e pushtave të pushtetit. Tani erdhi katastrofa. Pêr viktimat e pallateve të pabanueshëm por të banuar, dikush duhet të paguajë, le ta gjejë E Drama kush. Presidentit duhet me i kërku falje për talljet e Tualet Pallës dhe Spiropallës. Veni mendjen çfarë thotë Presidenti, një lëkundje e madhe do ndodhë në pushtet. E Drama e humbi davanë. Shteti u shkërmoq, shtet që gazon fëmijë, gra e pleq dhe u shemb shtëpitë me fadroma, i hedh në rrugë midis dimrit, për të vjedhur dhe pastruar paratë e krimit.

Shto koment

Denonco