Detaje nga shpëtimi i Klajdi Qatos, ja ku ishte fshehur

Detaje nga shpëtimi i Klajdi Qatos, ja ku ishte fshehur

07:55, 27/11/2019

Pas më shumë se 19 orësh nën rrënoja, Klajdi Qato është nxjerrë nga rrënojat e pallatit.

Qato u dërgua për në spital që të marrë ndihmën e duhur mjekësore. Operacioni u zhvillua nga bashkëpunimi mes ekipeve shqiptare dhe greke të kërkim shpëtimit.

Finalizimi i këtij operacioni të gjatë gëzoi anëtarët e ekipeve të shpëtimit dhe qytetarët që ndodhën në vendngjarje në Thumanë.

Nxjerrja e tij është pritur me lot gëzimi nga familjarët. I riu është fshehur nën krevat gjatë këtyre orëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco