Rifillojnë kërkimet në banesat e shembura në Thumanë të Fushë Krujës

Rifillojnë kërkimet në banesat e shembura në Thumanë të Fushë Krujës

06:48, 27/11/2019

Ekipet shqiptare dhe të huaja të kërkim-shpëtimit kanë rinisur këtë mëngjes operacionin për nxjerrjen e të mbijetuarve dhe trupave pa jetë nga gërmadhat në banesat e shembura në Thumanë të Krujës. Dyshohet se ka ende 20 persona nën rrënoja. 

Numri i viktimave nga tërmeti me magnitudë 6.4, deri tani ka arritur në 24, ai të plagosurve në 640 dhe dhe numri i shpëtuarve në 45.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco