Kush janë 23 personat që humbën jetën sot

Kush janë 23 personat që humbën jetën sot

23:21, 26/11/2019

Janë zbardhur identitetet e 22 personave të cilët humbën jetën në tërmetin e tmerrshëm që goditi Shqipërinë.

Më poshtë Syri.net liston emrat e personave ku ajo që bie në sy është tragjedia në familjen Cara e cila ka pësuar edhe humbjet më të mëdha në njerëz.

Diena Meçaj 30 vjeç

Vajza e saj 8-vjeçare

Isa Abazi, 32 vjeç

Shemsedin Abazi, 36 vjeç (vëllezër nga Kosova)

Kristian Reçi 24 vjeç

Sardi Çuka

Nëna e tij (nuk dihet identiteti)

Evi Kardashi (Balerina në "Miramare" në Durrës)

Sadete Lala

Emilio Lala

Ilir Lala (i paralizuar)

Drita Cakani  15-vjeç

Bukurie Leka 70-vjeç

Ersid Hoxholli 32-vjeç

Erisa Cara

Almir Cara

Fatmira Cara

Anthi Cara

Sadajana Cara

Stela Cara

Hasan Cara (viktimat familjarë me njëri-tjetrin)

Bajram Hajdarmataj (Kryekomisar dhe Pedagogu)

Një i ri në Thumanë (ende i paidentifikuar)

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco