Qëlloi me armë zjarri ndaj makinës së xhaxhait, arrestohet

Qëlloi me armë zjarri ndaj makinës së xhaxhait, arrestohet

17:43, 19/11/2019

Një person i cili qëlloi me armë zjarri ndaj makinës së xhaxhait të tij është ndaluar nga policia.

I ndaluar është shtetasi, E. S, 20 vjeç, banues në fshatin Maknor të Pezës, i cili thuhet se për motive të dobëta ka qëlluar më datën 15 nëntor ndaj të afërmit të tij.

Tiranë

Kapet dhe ndalohet autori që qëlloi me armë zjarri në drejtim të automjetit të xhaxhait të tij, pas konfliktit për motive pronësie, më datë 15.11.2019, në fshatin Maknor, Pezë.

Sekuestrohet arma me të cilën është bërë qitja.

Në vijim të punës së bërë nga Policia e Tiranës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, në lidhje me ngjarjen e ndodhur në fshatin Maknor, Pezë, falë veprimeve të shpejta dhe të mirëorganizuara, nga specialistët për hetimin e krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 6 Tiranë, u kap dhe u ndalua shtetasi i shpallur në kërkim:

E. S., 20 vjeç, banues në Maknor, Pezë.

Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim nga Policia e Tiranës, pasi gjatë një konflikti për motive pronësie të ndodhur më datë 15.11.2019, ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të automjetit të xhaxhait të tij shtetasit Xh. S., duke shkaktuar dëme materiale.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarrit me të cilën është kryer qitja

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje”, “Kanosja”, “Shkatërrimi i pronës” dhe “Prishja e qetësisë publike”, në ngarkim të shtetasit E. S.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco