Sërish lëkundje tërmeti në Tiranë/ Zbulohet magnituda dhe epiqendra

Sërish lëkundje tërmeti në Tiranë/ Zbulohet magnituda dhe epiqendra

10:21, 17/11/2019

Kryeqyteti u lëkund sërish të dielën nga tërmeti, duke rizgjuar frikën e asaj që ndodhi në shtator.

Tërmeti i magnitudës 3,6 i shkallës Rihter, është shënuar në orën 10:09 të ditës së dielë.

Nga të dhënat e para mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë pranë Bulqizës. Thellësia ka qenë 10 kilometra.

Distanca nga Tirana ka qenë 23 kilometra në verilindje.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco