Po udhëtonte me biçikletë/ E përplasi makina, 11 vjeçari në gjendje të rëndë sillet me urgjencë në Tiranë

Po udhëtonte me biçikletë/ E përplasi makina, 11 vjeçari në gjendje të rëndë sillet me urgjencë në Tiranë

09:59, 16/11/2019

Një i mitur i cili ditën e djeshme u përplas nga makina në Roskovec, është nisur me urgjencë mëngjesin e sotëm drejt spitalit të Traumës në Tiranë.

11 vjeçari me iniciale E. V përplas dhunshëm nga makina ndërsa po udhëtonte me biçikletë.

Ndërkohë mësohet se gjendja e tij shëndetësore është e rëndë.

Aksidenti i rëndë ndodhi dje rreth orës 11:45, në fshati Suk 1, Roskovec.

Informacion paraprak

Sot rreth orës 11:45, në  fshati Suk 1, Roskovec, mjeti tip “Iveko”, me drejtues shtetasin A.M ,ka aksidentuar shtetasin e mitur me iniciale E.V. 11 vjeç, banues në Roskovec, i cili po udhëtonte me biçikletë dhe më pas ka goditur një automjet tip “Audi”, i cili ishte i parkuar në anë të rrugës.

Shtetasi E.V, ndodhet në Spitalin Rajonal Fier, nën kujdesin e mjekëve.

Eshtë shoqëruar në Komisariatin e Policisë Fier shtetasi A.M dhe po kryhen veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco