Lirohet i riu që ‘kërcënoi Edi Ramën’: Ishte shaka mes shokësh

Lirohet i riu që ‘kërcënoi Edi Ramën’: Ishte shaka mes shokësh

09:19, 15/11/2019

Një 32-vjeçar nga Puka u shoqërua nga forcat e antiterrorit pas dyshimeve se kishte kërcënuar kryeministrin Edi Rama.

Andrea Kurti jeton në zonën e Unazës së Re dhe kjo nxiti spekulimet se mos kërcënimet kanë lidhje me aksionin e fundit të IKMT-së.

Por Kurti jetonte me qira në këtë zonë dhe nuk preket nga historia e prishjes së banesave.

Ai i ka thënë policisë se ishte një shaka mes shokësh, që e sfiduan të shkruante mesazhin.

Panorama shkruan se policia ka rikthyer një mesazh të fshirë në celularin e Kurtit, ku ai i shkruante kryeministrit: ‘do të fus plumbin ballit’.

Pas disa orësh, Kurti është liruar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

t15/11/2019 11:52

Bythec

Shto koment

Denonco