Tjetërsimi i pronave në bregdet/ Apeli liron ish-drejtorin e hipotekës Durrës

Tjetërsimi i pronave në bregdet/ Apeli liron ish-drejtorin e hipotekës Durrës

16:48, 14/11/2019

Gjykata e Apelit ka lënë të lirë sot ish-drejtorin e Hipotekës në Durrës, Ardjan Iliazaj, duke vendosur si masë të re, atë të detyrimit të paraqitje.

Iliazaj u arrestua pak ditë më parë, pas operacionit të policisë, i akuzuar për tjetërsim të pronave në bregdet.

Gjykata e Shkallës së Parë kishte vendosur arrest me burg për Iliazajn dhe 18 punonjës te tjerë të Hipotekës, Aluizni-t dhe ish punonjësit e ish-komunës Ishem.

Ndërkohë, masa e sigurisë ka ndryshuar edhe për dy të akuzuarit e tjerë të çështjes, Renaldo Pasterma si dhe Albert Doda.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco