U gjendet 24 gramë hashash në makinë, arrestohen dy persona në Berat

U gjendet 24 gramë hashash në makinë, arrestohen dy persona në Berat

10:28, 14/11/2019

Janë arrestuar dy shtetas pasi posedonin lëndë narkotike me vete.

Pas kontrollit  të automjetet tip Benz të ushtruar nga shërbimet e policisë, i’u gjet dhe sekuestrua në cilësin e provës materiale 24.6 gramë e dyshuar lëndë narkotike Cannabis Sativa .

Berat

Vijon puna për goditjen e paligjshmërisë, arrestohen dy shtetas pasi posedonin lëndë narkotike.

Nga Specialistët Seksionit për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i  shtetasve:

L.A, 40 vjeç, banues në Pogradec.

Xh.H(R),42 vjeç, banues në Elbasan.

Arrestimi i tyre u bë pasi në aksin rrugor Çorovodë – Berat, në lagjen Uznovë, pas kontrollit  të automjetet tip Benz të ushtruar nga shërbimet e policisë, i’u gjet dhe sekuestrua në cilësin e provës materiale 24.6 gramë e dyshuar lëndë narkotike Cannabis Sativa .

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, “Prodhim dhe shitje të lëndëve  narkotike”, parashikuar nga nenet 283/2 i Kodit Penal.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco