Vrasja në Vlorë/ Zbulohet pista kryesore e hetimit

Vrasja në Vlorë/ Zbulohet pista kryesore e hetimit

09:37, 14/11/2019

Zbulohen të tjera detaje në lidhje me vrasjen e Kreshnik Dashajt në Vlorë.

Viktima u ekzekutua teksa po kthehej në shtëpi nga puna në një fabrikë këpucësh.

Burimet thanë për SYRI-n se hetimet i kanë kaluar Krimeve të Rënda. Mësohet se po hetohet në dy pista kryesore, ajo e ndonjë konflikti banal, por edhe pista e motiveve familjare.

Policia është e rezervuar për informacionet, ndërkohë që mësohet se ka pasur persona të shoqëruar.

Blutë kanë marrë në pyetje kolegët e viktimës dhe kanë kontrolluar kamerat e sigurisë së zonës.

Burimet thanë se pista kryesore që po hetohet dhe që qëndron më shumë është ajo e konfliktit të mëparshëm brenda familjes. Të pyetur jashtë kamerave, banorët e zonës thonë se viktima ishte ndarë prej pak kohësh nga e shoqja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco