VIDEO/ Drogë mes bananeve: Sekuestrim i jashtëzakonshëm kokaine në portin italian

VIDEO/ Drogë mes bananeve: Sekuestrim i jashtëzakonshëm kokaine në portin italian

07:37, 14/11/2019

Të hënën në mëngjes, karabinierët e Reggio Calabria, njesia ROS dhe dhe Guardia Di Finanza, me mbështetjen e Doganës së Gioia Tauro dhe Europol, kanë sekuestruar 1,176 kg kokainë, fshehur në 144 pako të në një kontenier frigoriferik që transportonte banane.

Kontenieri i ardhur nga Amerikane e Jugut, që zbarkoi në Gioia Tauro, kishte si destinacion Gjermaninë.

Ky operacion rezultoi i suksesshëm falë bashkëpunimit policor ndërkombëtar.

Ky është konfiskimi më i madh që është bërë ndonjëherë në Itali: Kokainë, shumë e pastër, që e prerë dhe e hedhur në treg do t’u kishte sjellë mbi 250 milionë euro fitim trafikantëve./SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco