VIDEO/ Ishmi del nga shtrati, përmbytje në fshatin Murqinë

VIDEO/ Ishmi del nga shtrati, përmbytje në fshatin Murqinë

09:22, 13/11/2019

Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut të rëna gjatë pasdites së djeshme por edhe gjatë natës në të gjithë rrethin e Krujës, lumi Ishem ka dalë nga shtrati në fshatin Murqinë duke permbytur disa hektare toke bujqesore të mbjelle.

Gjithashtu rruga e lagjes fundore të ketij fshati eshte totalisht e mbuluar nga uji sic duket dhe në pamje.

Fatmirësisht niveli i ujit nuk është i lartë që të shkaktojë dëme në banesa.

Disa shtepi në lagjen fundore të këtij fshati jan të izoluara pasi janë të rrrethuara nga uji.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco