'Jam i etur'/ 24-vjeçari shqiptar hyn në shtëpinë e 86-vjeçares greke dhe e grabit, ja çfarë mori nga ajo

'Jam i etur'/ 24-vjeçari shqiptar hyn në shtëpinë e 86-vjeçares greke dhe e grabit, ja çfarë mori nga ajo

21:20, 12/11/2019

Me pretekstin e etjes, një i ri shqiptar ka mundur të hyjë në banesën e një të moshuareje greke dhe ta grabisë atë. 

Sipas asaj që shkruajnë mediat e vendit fqinj, i riu 24 vjeçar, hyri në banesën e 86 vjeçares në Edessa duke i grabitur bizhuteri me vlerën e 700 eurove.

Autori i krimit u arrestua, ndërsa bizhuteritë e vjedhura u gjetën dhe iu dorëzuan pronares.

Gjithashtu, gjatë kontrollit u konstatua se shqiptari po qëndronte ilegalisht në Greqi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco