Kreu i KLP: Brenda 14 dhjetorit Shqipëria do ketë Prokuror të Përgjithshëm të ri

Kreu i KLP: Brenda 14 dhjetorit Shqipëria do ketë Prokuror të Përgjithshëm të ri

12:04, 12/11/2019

Maksimumi më 14 dhjetor Shqipëria do të ketë Prokurorin e ri të Përgjithshëm. Kështu tha kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, pas mbledhjes së radhës, nga e cila u miratua metodologjia sipas të cilës do të bëhet edhe pikëzimi i kandidatëve.

“Kuvendi mund tĂ« emĂ«rojĂ« edhe tĂ« tretin e renditur nga ne, edhe tĂ« dytin, natyrisht edhe tĂ« parin. Shpresoj tĂ« bĂ«jĂ« kĂ«tĂ« tĂ« fundit. Por nĂ« rast se nuk i mobilizon kĂ«tĂ« numĂ«r votash, atĂ«herĂ« renditja jonĂ« prevalon dhe prokurori do tĂ« jetĂ« ai qĂ« ne rendisim tĂ« parin. KĂ«shtu qĂ« nĂ« rastin mĂ« tĂ« keq, 30 ditĂ« nga e pasnesĂ«rmja (e enjte, 14 nĂ«ntor), ShqipĂ«ria do tĂ« ketĂ« Prokurorin e ri tĂ« PĂ«rgjithshĂ«m”, tha Ibrahimi.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco