VIDEO/ Dhuna e policisë ndaj banorëve, mes të plagosurve edhe Lindita Protoduari

VIDEO/ Dhuna e policisë ndaj banorëve, mes të plagosurve edhe Lindita Protoduari

10:31, 12/11/2019

IKMT me mbështetjen e dhunëshme të policisë ka nisur sot  shembjen e banesave në zonën e Unazës së Re, ndërsa mes banorëve dhe policisë ka pasur përplasje dhe tensione.

Në spital deri ne keto momente ishin 7 persona nga unaza që po merrnin ndihmë të specializuar.

Ndërkohë që mësohet se numri i personave të plagosur nga dhuna e policisë ka shkuar në 8, mes tyre është edhe protestuesja Lindita Protoduari.

ja momenti i transportimit të saj në spital.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco