Tension te Unaza e Re, banorët ngujohen në rrugë pas paralajmërimeve

Tension te Unaza e Re, banorët ngujohen në rrugë pas paralajmërimeve

18:51, 11/11/2019

Banorët e Unazës së Re jane mbledhur pranë rrethrrotullimit te sheshi ‘Shqiponja’, pas informacioneve se në orët e para të mëngjesit do të zbarkojnë në zonë punonjës të IKMT-së.

Banorët jane mbledhur për të qëndruar gati.

Ata u mblodhën edhe në mëngjes, pas një tjetër lajmërimi se me nisjen e javës do të nisin edhe prishjet e banesave.

Por aksioni raportohet se është shtyrë për nesër.

Burime bëjnë me dije INUK do të mbërrijë në orën 05:00 dhe aksioni për shembjen e banesave do të nisë një orë më vonë, pra në orën 06:00, ndërkohë që po në këtë orë do të mbërrijnë edhe mjetet e shërbimit zjarrfikës.

Mësohet gjithashtu se banorët do të qëndrojnë përgjatë gjithë natës në gatishmëri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco