EMRI/ Plagosje me armë dhe krijim i organizatave kriminale, arrestohet në Shqipëri i shumëkërkuari në Itali

EMRI/ Plagosje me armë dhe krijim i organizatave kriminale, arrestohet në Shqipëri i shumëkërkuari në Itali

17:37, 21/10/2019

Policia e Kurbinit ka arrestuar ditën e sotme një shtetas i cili ishtë në kërkim në Itali.

Shtetasi i ndaluar është Fredi Gjonaj.

Gjonaj ishtë i dënuar në Itali më 11.3 vite burg për vjedhje dhe organizim të organizatave kriminale.

43 vjeçari ndërkohë akuzohet edhe për organizim të organizatave kriminale, vjedhje me armë dhe plagosje.

Gjonaj ishte dënuar në Itali me vendim të formës së prerë në vitin 2005.

Ndërkohë që pas arrestimit në Shqipëri, pritet të ekstradohet në Itali.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco