Rikthehen lëkundjet e tokës në Shqipëri,  tërmeti ‘dridh’ sërish vendin, ja epiqendra

Rikthehen lëkundjet e tokës në Shqipëri, tërmeti ‘dridh’ sërish vendin, ja epiqendra

08:35, 21/10/2019

Pas një periudhe qetësie, janë rikthyer sërish lëkundjet e tokës në vendin tonë.

Tërmeti më i fundit është regjistruar rreth orës 23:15 të mbrëmjes së djeshme, ndërsa epiqendra e tij ka qenë 54 kilometra në lindje të Tiranës, në afërsi të Librazhdit.

Magnituda e lëkundjeve ka qenë 3.1 e shkallës Rihter.

Raportohet se lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Dibër, Elbasan, Korçë dhe Maqedoninë e Veriut.

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco