EMRI/ Aksidenti i frikshëm në tunelin e kërrabës, viktima vëllai i deputetes së PS

EMRI/ Aksidenti i frikshëm në tunelin e kërrabës, viktima vëllai i deputetes së PS

08:14, 20/10/2019

Një person ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të rëndë. Ngjarja ka ndodhur në autostradën Tiranë-Elbasan, në dalje të tunelit të Krrabës.

Sipas informacioneve të para shkak i aksidentit është parakalimi i gabuar i një prej automjeteve.

Eshte identifikura viktima. Ai është 42 vjeçari Elton Maçolli.

Mësohet se ai është 42-vjeçari Elton Maçolli, 42 vjeç, vëllai i deputetes së PS-së Blerina Gjylameti. Maçolli me gradën nënoficer, ishte rreshter në Farkë, kur punonte si vinçier bordi helikopteri në bazën ajrore.

U raportua se në aksident është përfshirë një makinë Fiat me targa 209 AR dhe një kamion.

Makina ka qenë me impiant gazi dhe si pasojë pas aksidentit është përfshirë nga flakët.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco