FOTO/ Zjarr në katin e pestë të një pallati në Shkozë, shpëton familja me 3 fëmijë

FOTO/ Zjarr në katin e pestë të një pallati në Shkozë, shpëton familja me 3 fëmijë

08:28, 19/10/2019

Një zjarr ka përfshirë një apartament në katin e pestë të një pallati në Shkozë, tek banesat sociale. Në apartamenten banonte një familje me tre fëmijë, që fatmirësisht kanë arritur të dalin jashtë pa u lënduar.

Zjarrfikësit kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe e kanë penguar përhapjen e zjarrit në banesat ngjitur. Megjithatë, vetë familja ka pësuar dëme të shumta materiale, pasi thuajse gjithçka brenda në shtëpi është djegur.

Dyshohet se shkak i zjarrit është bërë një shkëndijë elektrike, por priten konkluzionet zyrtare.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco