‘Babalja’ i ndaluar në Belgjikë, pritet vendimi për ekstradimin

‘Babalja’ i ndaluar në Belgjikë, pritet vendimi për ekstradimin

13:21, 17/10/2019

Ministria e Drejtësisë ka kthyer përgjigje në lidhje me kërkesën për informacion për Albert Veliun dhe ekstradimin e tij nga Belgjika.

Në kërkesën për informacion thuhet se : Ky shtetas është arrestuar në Belgjikë me qëllim ekstradimin. Kërkesa ka shkuar dhe jemi në pritje të këtij ekstradimi.

Prokuroria ka kërkuar shtyrje të seancës deri në mbërritje të Albert Veliut. Gjykata pranon kërkesën dhe seanca e radhës caktohet data 30 tetor, ora 13.30.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco