VIDEO/ Shkoza e rrethuar nga policia, po prishin banesat pa dëmshpërblim

VIDEO/ Shkoza e rrethuar nga policia, po prishin banesat pa dëmshpërblim

09:51, 16/10/2019

Prishja e dy banesave në zonën e Shkozës ka sjellë tension që në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Zona është rrethuar nga policia, e cila nuk po lejon banorët të afrohen në banesat që janë parashikuar të prishen pasi preken nga projekti i unazës së re.

Banorët kanë kundërshtuar aksionin, ndërsa dy prej tyre janë shoqëruar në polici

Në mbrojtje të banorëve ka shkuar edhe ish-deputeti i PD, Aldo Bumçi. Sipas PD, kjo është një përpjekje e re e qeverisë për të prishur pa dëmshpërblim banesat e banorëve.

Në zonën e Shkozës janë rreth 37 banesa që preken nga projekti i Unazës se re në pjesën lindore.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku16/10/2019 15:47

Prishja e shtëpive të popullit me dhunë dhe pa shpërblim. Kjo është dhurata që e drama i bën babait të tij shpirtëror, mësuesit të tij të adhuruar, perëndi babës, yllit të madh ndriçues të gjithë popujve të Globit.... me rastin e 16 Tetorit, përvjetorit të ditlindjes së enver dullës. Të na e rruajë sa malet!

Shto koment

Denonco