Kapen 200 kg drogë në Elbasan

Kapen 200 kg drogë në Elbasan

21:52, 15/10/2019

Një sasi prej rreth 200 kg kanabis është sekuestruar nga Policia e Elbasanit dhe Peqinit mbrëmjen e sotme, ndërsa raportohet për një të shoqëruar nga forcat e rendit.

Lënda narkotike ishte ne proces tharje, ndërsa operacioni është kryer në fshatin Progër, në një zonë të thelle malore mes Tiranës dhe Elbasanit.

Ndërkohë vijojnë hetimet për identifikimin e personave të përfshirë në këtë rrjet të kultivimit dhe trafikimit lëndës narkotike

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco