Shqiptarë e rumunë përgjakin klubin e natës në Itali, burra e gra theren me thika/ 8 të plagosur, 2 në pranga

Shqiptarë e rumunë përgjakin klubin e natës në Itali, burra e gra theren me thika/ 8 të plagosur, 2 në pranga

19:28, 15/10/2019

Një mbrëmje tradicionale rumune përfundoi në sherr me grushte dhe me thika në Lido Tevere në Ponte San Giovanni në Itali.

Dy persona u arrestuan për tentativë vrasje dhe plagosje të rëndë, njëri prej të cilëve shqiptar.

Sipas mediave italiane, të dy kishin shkuar për të kaluar mbrëmjen në klubin e natës, ku takojnë ish-partneren e shqiptarit dhe pas kësaj nisi sherri.

Shqiptari dhe rumuni ishin të armatosur me thika dhe përfundimisht goditën me thikë gjashtë të tjerë për të shuar mosmarrëveshjen: dy shqiptarë, tre rumunë dhe një kosovar.

Dy agresorët gjithashtu u plagosën, ndërsa nga të plagosurit, tre janë rëndë, por jo në rrezik për jetën.

Dy gratë rumune 21 dhe 30 vjeç dhe një burrë 38 vjeç u plagosën rëndë dhe u transportuan në spitalin Santa Maria della Misericordia. Ata kanë plagë në qafë, shpinë, këmbë, kyçe, duke iu nënshtruar shumë qepjeve.

Hetimet janë duke u zhvilluar për të kuptuar cilat ishin arsyet e vërteta të mosmarrëveshjes dhe pse burri dhe gruaja shkuan në atë vend të pajisur me thika.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 3.30 të natës mes të hënës dhe të martën.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco