Aksident i rëndë në Shkodër, makina përplas fëmijën 10 vjeç

Aksident i rëndë në Shkodër, makina përplas fëmijën 10 vjeç

18:19, 09/10/2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur në unazën perëndimore në Shkodër.

Mësohet se një makinë ka përplasur një fëmijë 10 vjeç.

Ngjarja mësohet se ka ndodhur tek ish-zukth-kashta.  

Ende nuk dihet gjendja e fëmijës së përplasur.

Policia Shkodër/ Informacion Paraprak

Më datë 09.10.2019, rreth orës 17:45, në unazën Përendimore tek ish Zukthkashta, Shkodër, mjeti me targa AA133SH, drejtues shtetasi E. H. 37 vjeç, ka përplasur një fëmijë E. H. vjeç 10, banues lagjen Salo Halili, i cili u transportua për në Spitalin Rajonal Shkodër, për ndihmë mjeksore dhe ndodhet në sallën e operacionit, nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi mjetit u shoqërua në ambientet e D. V. P. Shkodër.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë, veprimet po kryhen me grup hetimor, për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco