Detajet/ Arrestohen 3 shqiptarë, udhëtonin me 12 milion euro kokainë me vete

Detajet/ Arrestohen 3 shqiptarë, udhëtonin me 12 milion euro kokainë me vete

17:06, 09/10/2019

Tre shqiptarë janë arrestuar ditën e sotme në Zvicër ndërsa po transportonin një sasi të konsiderueshme droge.

Shqiptarët kishin me vete në momentin e arrestimit 12 kg kokainë me vlerë 12 milion euro.

Policia zvicerane nuk jep detaje lidhur mbi identitetin e shqiptarëve, ndërsa bëhet e ditur mosha e tyre 23, 29 dhe 39 vjeç.

Trafikantët po udhëtonin me dy automjete të ndryshme kur u ndaluan nga Policia.

Droga u gjet gjatë kontrollit në makinën ku udhëtonte shqiptari 23 vjeçar të cilit iu gjetën 9 pako kokainë e fshehur në një fund të dyfishtë të modifikuar në makinë.

Në automjetin e dytë ku udhëtonin dy shqiptarët e tjerë u gjet një tjetër pako me kokainë.

Sipas mediave vendase dyshohet se kokaina trafikohej nga Holanda.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco