Nuk ndalen tërmetet/ Ja sa ballë ishin dhe epiqendra

Nuk ndalen tërmetet/ Ja sa ballë ishin dhe epiqendra

00:38, 23/09/2019

Jo pak, por 3 tërmete kanë rënë në Durrës dhe janë ndjerë edhe në Tiranë pas atij të orës 22.08 të ditës së djeshme.

I pari ka qenë 2.2 ballësh, i dyti 2.7 dhe i treti ka qenë 3.8 ballësh.

Tërmetet kanë rënë në zonën e Vorës dhe Fushë Krujës disa kilometra larg kryeqytetit.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Arlind23/09/2019 00:53

Ju si media duhet tu shtroni nje pyetje ketyre eksperteve që dalin në tv dhe thonë që termetet nuk mund të parashikohen, por qytetaret të rrinë të qetë se rreziku ka kaluar. A nuk është një parashikim ky? Kryeministri dhe shteti i tij i kalbur sulmon nje media të pavarur që shpreh realitetin. Edhe sikur lajmin ta keni dhënë ju të paret kjo nuk është një gjë që nuk mund të ndodhë pasi që po vazhdojnë të bien termete të njëpasnjëshme. Ky shtet duhet të rrëzohet sa më parë pasi që bën vetem prapagandë me disa media të blera dhe asnjë punë për të permirësuar jeten e qytetareve.

Shto koment

Denonco