FOTO-EMRI/ Zhduket 2-vjeçarja shqiptare në Greqi, shkaqet ende mister

FOTO-EMRI/ Zhduket 2-vjeçarja shqiptare në Greqi, shkaqet ende mister

21:15, 22/09/2019

Mediat greke raportojnë për një ngjarje të rëndë, ku në fokus të saj është një vajzë vetëm 2 vjeçe me origjinë nga Shqipëria.

Vogëlushja shqiptare ka humbur në Pire, pranë Athinës, në lagjen “‘’Paleo Faliro’.  

Ajo Athina Hazizi dhe për humbjen e saj janë vënë në dijeni autoritetet kufitare shqiptare, bullgare dhe maqedonase.

Image

Akoma nuk dihet nëse vajza ka humbur rastësisht apo e kanë rrëmbyer. Nuk dihet po ashtu nëse ajo është brenda kufirit grek apo e ka kaluar atë.

Autoritetet helene i kanë bërë thirrje të gjithë qytetarëve që kanë dijeni që të njoftojnë nëse e shohin vogëlushen nga Shqipëria.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco