VIDEO/ Dy invalidët mbesin në qiell të hapur. Tërmeti iu shkatërron shtëpinë

VIDEO/ Dy invalidët mbesin në qiell të hapur. Tërmeti iu shkatërron shtëpinë

16:24, 22/09/2019

Vijojnë raportimet për dëme materiale nga tërmetet e djeshme që tronditën vendin.

Dy invalidë në qytetin e Durrësit kanë parë teksa i shkatërrohej banesa nga lëkundjet sizmike.

Në videon e mëposhtme, të publikuar nga ish kryeministri Sali Berisha, shihet qartë gjendja e rëndë në të cilën gjendet tashmë banesa në fjalë.

“Dy invaldëve iu shkatërrohet shtëpia nga tërmeti! Shikoni videon dhe lexoni mesazhin e qytetarit dixhital!”, shkruan Berisha në postimin e tij.

Pershendetje dr kjo shtepi ndodhet ne fshatin rade te durresit. rruga gjiri lalzit 5 km nga maminasi. ne kete shtepi banojn 2 invalid te cilet mbreme kane mbetur ne qiell te hapur. video tregon vete qe ne kete banes nuk mund te banohet me pas termetit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco