Vijojnë lëkundjet e tokës/ Vjen tërmeti i rradhës

Vijojnë lëkundjet e tokës/ Vjen tërmeti i rradhës

21:42, 21/09/2019
A+ Aa A-

Tërmeti i nëntë në pak orë është regjistruar vetëm pak minuta më parë.

Bëhet fjalë për një lëkundje sizmike me magnitudë 3,2 ballë e shkallës rihter.

Epiqendra ka qenë 18 km në veri-perëndim të qytetit të Shijakut, ndërsa nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.

Që prej orës 16:00, Shqipëria e Mesme, kryeisht qarku Durrës, është përfshirë nga një valë tërmetesh ku më i forti rezultoi të ishte 7,5 ballë. 

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ne kryeministri dashte Zoti21/09/2019 22:13

O Zot leshoje termetin ne kryeministri, ministri, Parliament Dhe studjove televizive. O Zot leshoje nje shkaterrim mbi keto pederaste, hajdute, te padtyre, perverse Dhe te pa afte-arrogant

Shto koment

Denonco