VIDEO/ Po jepte lajmet, tërmeti tmerron Live gazetaren shqiptare

VIDEO/ Po jepte lajmet, tërmeti tmerron Live gazetaren shqiptare

17:55, 21/09/2019

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë me epiqendër në Detin Adriatik tronditi ditën e sotme Shqipërinë. Mësohet se tërmeti ka shkaktuar persona të lënduar dhe dëme materiale në disa qytetet të vendit.

Tërmeti i fuqishëm u ndihe dhe në Tiranë, duke bërë që qytetarët të dalin jashtë banesave.

Ndërkohë, gjatë lëkundjeve të tërmetit gazetarja Besmira Pelushaj ka kaluar momente frike teksa ishte “Live” duke transmetuar edicionin e lajmeve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco