Pasojat nga tërmeti i frikshëm/ Deri tani 33 të plagosur në Spitalin Ushtarak

Pasojat nga tërmeti i frikshëm/ Deri tani 33 të plagosur në Spitalin Ushtarak

17:50, 21/09/2019

Në spitalin Ushtarak janë shtruar 33 persona të plagosur nga pasojat e tërmetit. Fatmirësisht, askush nuk ka humbur jetën. 

Ky është raportimi më i fundit nga pasojat e tërmetit në kryeqytet.

Të gjithë të plagosurit janë nga zona Durrës-Tiranë. Tërmeti 5.8 shkallë Rihter që goditi Shqipërinë është më i forti i 30 viteve të fundit dhe e pati epiqendrën tek Kepi i Rodonit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco