PAMJE TË FRIKSHME/ Tërmeti ndan në mes pallatin në Durres

PAMJE TË FRIKSHME/ Tërmeti ndan në mes pallatin në Durres

17:16, 21/09/2019

Një tërmet i fortë ka tronditur Durresin dhe Tiranen pasditen e sotme.

Lëkundjet raportohet nga ESMC se kanë qenë me magnitudë 5.6.

Në fshatin Helmes janë shembur disa banesa dhe dy persona kanë mbetur të lënduar rëndë. Mësohet se të plagosurit po sillen drejt spitalit në Tiranë.

Ndërsa te zona e Astirit në Tiranë raportohet për të paktën tre të plagosur.

Pamjet e një pallati në Durres:

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Don21/09/2019 19:08

Pallati është në Durrës

Shto koment

Denonco