VIDEO/ Tërmeti i fuqishëm trondit Tiranën, te Astiri njerëzit hidhen nga pallati, 3 të plagosur

VIDEO/ Tërmeti i fuqishëm trondit Tiranën, te Astiri njerëzit hidhen nga pallati, 3 të plagosur

16:55, 21/09/2019

Lëkundjet e forta të tërmetit në Tiranë kanë shkaktuar panik në kryeqytet dhe në qytetet e tjera në vendit.

Ndërkohë që raportohet se po punohet për të evidentuar dëmet dhe për t’u ardhur në ndihmë zonave të dëmtuara.

Në zonën e Astirit në Tiranë, në panik e sipër, tre qytetarë kanë mbetur të plagosur dhe është dashur ndërhyrja e ambulancës.

“Termeti me magnitude 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 balle, 30 km ne veri te Durresit…ne bregdet afer kepit rodonit…termeti me i forte ne 20-30 vitet e fundit”, ben te ditur IGJEUM.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco