Aksident me vdekje në aksin Tiranë - Durrës

Aksident me vdekje në aksin Tiranë - Durrës

08:46, 14/09/2019

Një aksident me vdekje ka ndodhur këtë mëngjes në afërsi të Sukthit në Durrësit. Një burrë 52 vjeç me iniciale G.H. ka humbur jetën i goditur nga makina duke kaluar në aksin Tiranë - Durrës. Shoferi që shkaktoi aksidentin u shoqërua nga Policia. Ai është F.H, 47 vjeç  dhe drejtonte një automjet Toyota. 

Policia tha: "Më datë 14.09.2019, në orët e para të mëngjesit, në Sukth, Durrës, në aksin rrugor Tiranë – Durrës mjeti tip Toyata, me drejtues F.H., 47 vjeç, ka aksidentuar me pasoje vdekje këmbësorin G.H., 52 vjeç. Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e policisë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes."

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco