Transportonin drogë/ Arrestohet i riu shqiptar, në kërkim dy të tjerë

Transportonin drogë/ Arrestohet i riu shqiptar, në kërkim dy të tjerë

22:03, 11/09/2019

Një shqiptar është arrestuar dhe dy persona të tjerë janë shpallur në kërkim nga policia greke pasi po transportonin 20 kg marijuanë.

Droga u kap në veri të ishullit, në një zonë pyjore pranë bregdetit. Droga ishte e ndarë në dy çanta, e futur në 18 pako me peshë totale 20 kg, me nga secila 860 gram marijuanë.

Në prangat e policiësë mësohet se ka rënë  një shqiptar 29-vjeç si edhe janë shpallur në kërkim dy shqiptarë të moshave 19 dhe 20 vjeç.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco