FOTO/ Plagosja në Lezhë, si u përplasën dy pronarët e dyqaneve. Detaje Ardian Kola

FOTO/ Plagosja në Lezhë, si u përplasën dy pronarët e dyqaneve. Detaje

08:17, 11/09/2019

Janë zbardhur detaje të reja nga konflikti që përfundoi mbrëmë në të shtëna me armë zjarri dhe një të plagosur pranë Katedrales.

I plagosur mbeti Ardian Kola, ndërsa autori që është ende në kërkim nga policia është Aleksandër Dedgjonaj.

Dy personat njiheshin, pasi i kanë bizneset ngjitur me njeri tjetrin. Report TV mëson se i plagosuri dhe autori kanë të dy biznese dhe fillimisht janë konfliktuar fizikisht më pas është përdorur arma.

Kola u plagos me armë zjarri në këmbë, pasi u qëllua nga autori Dedgjonaj, i cili ka qenë duke udhëtuar me makinë.

I plagosuri ka një biznes që jep makina me qira ndërsa autori dyqan celularesh. Konflikti mësohet se ka lind për çështje biznesi, sipas report tv, ndërsa vijojnë hetimet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco