BILD: Komando të armatosur rëndë dhe me tokmak e sharra, operacion kundër mafies shqiptare

BILD: Komando të armatosur rëndë dhe me tokmak e sharra, operacion kundër mafies shqiptare

10:44, 10/09/2019

Një super operacion policor është zhvilluar për gjatë gjithë natës së mbrëmshme dhe orët e para të mëngjesit të sotëm në gjithë Gjermaninë, me synim goditjen e mafies shqiptare. Lajmin e jep gazeta më e madhe gjermane, BILD, e cila njofton se në orën gjashtë të mëngjesit, forcat speciale kanë nisur një operacion kundër krimit të organizuar në vendin e tyre. Njoftohet se komandot speciale e kanë nisur operacionin në rajonin e Oberhauzenit. Qëllimi i policëve elitarë, të armatosur rëndë, është mafia shqiptare e drogës, shkruan gazeta.

“Me tokmakë dhe sharra elektrike, ata kanë hapur dyert me shpejtësi. Të dyshuarit nuk kishin asnjë shans për të reaguar”, shkruan gazeta. Qëllimi i oplicisë ishte që të siguronte prova të bollshme.

Deri më tani thuhet se janë tetë të arrestuar. Policia thotë se ka siguruar të paktën tre kg drogë.

“Se si ranë hetuesit në gjurmët e mafias shqiptare, kjo nuk sqarohet. Por gjithçka mund të ketë lidhje me dy therje me thikë në këtë rajon gjatë javëve të fundit. Mendohet se ato erdhën si shkak i përplasjes mes shpërndarësve të drogës”, njofton gazeta BILD.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco