Tentoi të fusë drogë në burg, arrestohet 20-vjeçarja nga Tirana

Tentoi të fusë drogë në burg, arrestohet 20-vjeçarja nga Tirana

10:42, 04/09/2019

Një 20-vjeçare është arrestuar pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar në ambientet e I.E.V.P. Lushnjë iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 45.1 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit kanabis sattiva.

Ja njoftimi i policisë:

Elbasan

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në Drejtorinë Vendore të Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasen:

D.N., 20 vjeçe, banues në Tiranë, pasi gjatë kontrollit fizik të ushtruar në ambientet e I.E.V.P. Lushnjë, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale 45.1 gramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit kanabis sattiva.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprimet e mëtejshme.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco