Ish-ministri i Ramës merret nën hetim

Ish-ministri i Ramës merret nën hetim

08:52, 04/09/2019

Prokuroria e Përgjithshme kërkon informacion nga Prokuroria e Tiranës lidhur me një lajm të publikuar në media, sipas të cilit me urdhër të ish-Ministrit të Bujqësisë, Niko Peleshi, janë hedhur në treg 4600 litra helm me emrin “Silikon Mix".

Kërkesa e organit të përgjithshëm të akuzës mban datën 3 shtator 2019 dhe firmën e drejtores së kabinetit, Alketa Zifla.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco