Aviacioni Civil: Njoftim me rëndësi për pasagjerët që do të fluturojnë drejt Italisë

Aviacioni Civil: Njoftim me rëndësi për pasagjerët që do të fluturojnë drejt Italisë

11:02, 03/09/2019

Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar bëri një njoftim sot për pasagjerët që do të udhëtojnë në datën 6 shtator 2019 nga Tirana drejt Italisë dhe anasjelltas, se për shkak të një grevë që pritet të jetë 24 orëshe, do të ketë anullime dhe vonesa të fluturimeve.

Vonesat dhe anulllimet vijnë si pasojë e një greve të përgjithshme të transportit kombëtar në Itali.

Për të shmangur pritjet e gjata, Aviacioni Civil këshilloi që të gjithë personat që kanë parashikuar të udhëtojnë nga dhe drejt Italisë në datën 6 shtator të kontrollojnë dhe të komunikojmë me kompanitë ku kanë rezervuar biletat e udhëtimit për tu njohur nësë afektohet fluturimi juaj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco