I vënë zjarrin arës por djegin rrjetin elektrik, lënë gjithë fshatin pa drita Foto Ilustruese

I vënë zjarrin arës por djegin rrjetin elektrik, lënë gjithë fshatin pa drita

11:05, 25/08/2019

Kanë dashur të pastrojnë arat e korrura nga gruri duke i vënë zjarrin, por flakët kanë dalë jashtë kontrollit duke djegur gjithë rrjetin elektrik të fshatit Shënpjetër të Fierit. Zjarri ka rënë rreth orës 10.15 minuta.

Në vengjarje ndodhen  forca të policisë së rendit Fier. Sipas policisë, OSHEE është lajmëruar që në momentet e para dhe ka bërë stakimin e energjisë për shkak se zjarri ka shkrirë kabllot elektrikë.

Po sipas tyre, në vendgjarje nuk kanë gjetur autorët e zjarrvënies.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco