Zjarret në Shengjin drejt krijimit të një katastrofe, asnjë masë nga qeveria

Zjarret në Shengjin drejt krijimit të një katastrofe, asnjë masë nga qeveria

22:16, 23/08/2019

Vijon zjarri në qytetin turistik të Shëngjinit duke shkaktuar panik edhe te turistët, të cilët janë larguar.

Situata është me të vërtetë kritike, ndërsa shihet neglizhencë nga institucionet shtetërore.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar sërish edhe ish kryeministri Sali Berisha.

“Zjarret në Shengjin drejt krijimit të një katastrofe të paparë. Narkoqeveria asnjë masë”, shkruan Berisha, ndërsa publikon mesazhin e qytetarit dixhital.

I nderuar profesor.Jam nje qytetar nga Lura.Jetoj ne Itali ,por per momentin jam me pushime ne Shengjin.Qe sot ne mengjes po digjen pyjet e malit te shengjinit dhe po arrijne deri te pallatet.Bashkia e Lezhes spo merr asnje mase me sjell edhe nje zjarr fikese.Nga nje zjarr i vogel qe ishte ne mengjes po merr flake i gjithe mali.Prandaj kerkojme ndihmen tuaj nepermjet rrjeteve sociale.Po ju dergojme bashkangjitur fotot dhe video te malit te shengjinit qe po digjet .Me respekt

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Xin fu24/08/2019 01:03

Zjarr turistik?

Shto koment

Denonco